MSK-dan parlament seçkiləri ilə bağlı yekun - SİYAHI

MSK-dan parlament seçkiləri ilə bağlı yekun -Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) Milli Məclisə keçirilmiş seçkilərlə əlaqədar səsvermənin ümumi yekunlarına dair protokolu təsdiqi və seçkilərin yekunlarının təsdiq edilməsi üçün Konstitusiya Məhkəməsinə təqdim olunması barədə bu gün qərar qəbul edib.

Kainat.tv xəbər verir ki, MSK-nın bu gün keçirilən iclasında Milli Məclisə seçkilərdə dairə seçki komissiyası protokollarının və onlara əlavə edilmiş sənədlərin yoxlanılmasının nəticələrinin müəyyən edilməsi və seçkilərin ümumi yekunlarına dair protokolun tərtib edilməsi məsələsi müzakirəyə çıxarıb. Müzakirələrdən sonra fasilə verilərək protokol tərtib edilib. Protokol tərtib edildikdən sonra MSK üzvləri tərəfindən imzalanıb.

Daha sonra seçkilərin ümumi yekunlarına dair protokolun təsdiq edilməsi üçün əlavə edilmiş sənədlərlə birlikdə Konstitusiya Məhkəməsinə təqdim edilməsi barədə qərar qəbul edilib.

Qeyd edək ki, ötən müddət ərzində MSK daxil olan şikayətləri araşdırıb və qərarlar qəbul edib. 33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi (lider namizəd Hüseynbala Mirələmov), 35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi (lider namizəd Rauf Arifoğlu), 74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi (lider namizəd Hadı Rəcəbli), 80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsində (lider namizəd Çingiz Qənizadə) səsvermənin nəticələri ləğv edilib.

Beləliklə, MSK-nın yekun protokoluna əsasən, seçki dairələri üzrə deputat seçilmiş şəxslər aşağıdakılardır:

1 SAYLI ŞƏRUR-SƏDƏRƏK SEÇKİ DAİRƏSİ - TALIBOV VASİF YUSİF OĞLU

2 SAYLI ŞƏRUR SEÇKİ DAİRƏSİ - HƏBİBBƏYLİ İSA ƏKBƏR OĞLU

3 SAYLI BABƏK-KƏNGƏRLİ-NAXÇIVAN SEÇKİ DAİRƏSİ - MÖHBALIYEV SƏTTAR SULİDDİN OĞLU

4 SAYLI NAXÇIVAN ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ - İBRAHİMOV ELDAR RZA OĞLU

5 SAYLI ŞAHBUZ-BABƏK SEÇKİ DAİRƏSİ - NOVRUZOV SİYAVUŞ DÜNYAMALI OĞLU

6 SAYLI CULFA-BABƏK SEÇKİ DAİRƏSİ - HƏMZƏYEVA ÜLVİYYƏ TAPDIQ QIZI

7 SAYLI ORDUBAD-CULFA SEÇKİ DAİRƏSİ - QULİYEV CƏBİ HÜSEYN OĞLU

8 SAYLI BİNƏQƏDİ BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ - QULİYEV AZAY ƏJDƏR OĞLU

9 SAYLI BİNƏQƏDİ İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ - QAFAROV KAMALƏDDİN NƏSRƏDDİN OĞLU

10 SAYLI BİNƏQƏDİ ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ - MUSAYEV MADƏR ƏLİƏSGƏR OĞLU

11 SAYLI QARADAĞ SEÇKİ DAİRƏSİ - HÜSEYNOV AYDIN NƏSİR OĞLU

12 SAYLI QARADAĞ-BİNƏQƏDİ-YASAMAL SEÇKİ DAİRƏSİ - XASAYEVA SƏBİNƏ SƏMƏD QIZI

13 SAYLI XƏZƏR-PİRALLAHI SEÇKİ DAİRƏSİ - ƏLİYEV RAUF ASİF OĞLU

14 SAYLI XƏZƏR SEÇKİ DAİRƏSİ - MƏMMƏDOV SOLTAN TEYMUR OĞLU

15 SAYLI YASAMAL BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ - QULİYEV ÜLVİ ZAHİD OĞLU

16 SAYLI YASAMAL İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ - QƏDİRLİ ERKİN TOĞRUL OĞLU

17 SAYLI YASAMAL ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ - ALLAHVERDİYEV ELNUR MARAT OĞLU

18 SAYLI NƏRİMANOV-NİZAMİ SEÇKİ DAİRƏSİ - MUSABƏYOV RASİM NƏSRƏDDİN OĞLU

19 SAYLI NƏRİMANOV BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ - MƏMMƏDOV HİKMƏT BABA OĞLU

20 SAYLI NƏRİMANOV İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ - ƏLİYEV ADİL ABIŞ OĞLU

21 SAYLI NƏSİMİ BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ - İBRAHİMQIZI MƏLAHƏT İBRAHİM QIZI

22 SAYLI NƏSİMİ İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ - MOLLAZADƏ ASİM NAZİM OĞLU

23 SAYLI NƏSİMİ-SƏBAİL SEÇKİ DAİRƏSİ - SƏMƏDZADƏ ZİYAD ƏLİABBAS OĞLU

24 SAYLI NİZAMİ BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ - NURULLAYEVA KÖNÜL ORUC QIZI

25 SAYLI NİZAMİ İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ - VƏLİYEVA SƏDAQƏT SULEYMAN QIZI

26 SAYLI SABUNÇU BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ - MUSTAFA FAZİL QƏZƏNFƏR OĞLU

27 SAYLI SABUNÇU İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ - SALAHZADƏ ƏLİABBAS QALİB OĞLU

28 SAYLI SABUNÇU ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ - QULİYEV ELDAR ALLAHYAR OĞLU

29 SAYLI SƏBAİL SEÇKİ DAİRƏSİ - ARPADARAİ NİGAR CAVİD QIZI

30 SAYLI SURAXANI BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ - FƏTƏLİYEVA SEVİNC HƏBİB QIZI

31 SAYLI SURAXANI İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ - ƏLİYEV ETİBAR QASIM OĞLU

32 SAYLI SURAXANI ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ - HƏSƏNOVA AFƏT ƏBİL QIZI

33 SAYLI XƏTAİ BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ - 

34 SAYLI XƏTAİ İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ - ZABELİN MİXAİL YURYEVİÇ

35 SAYLI XƏTAİ ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ - 

36 SAYLI XƏTAİ DÖRDÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ - HƏSƏNQULİYEV QÜDRƏT MÜZƏFFƏR OĞLU

37 SAYLI NİZAMİ BİRİNCİ (GƏNCƏ) SEÇKİ DAİRƏSİ - KƏRİMZADƏ PƏRVİN ORXAN QIZI

38 SAYLI NİZAMİ İKİNCİ (GƏNCƏ) SEÇKİ DAİRƏSİ - HƏMZƏYEV NAQİF ƏLƏŞRƏF OĞLU

39 SAYLI KƏPƏZ BİRİNCİ (GƏNCƏ) SEÇKİ DAİRƏSİ - CƏFƏROV MÜŞFİQ CƏFƏR OĞLU

40 SAYLI KƏPƏZ İKİNCİ (GƏNCƏ) SEÇKİ DAİRƏSİ - QULİYEV MUSA İSA OĞLU

41 SAYLI SUMQAYIT BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ - HÜSEYNOVA HİCRAN KAMRAN QIZI

42 SAYLI SUMQAYIT İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ - MİRKİŞİLİ TAHİR FAMİL OĞLU

43 SAYLI SUMQAYIT ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ - HACIYEV EMİN MƏCİD OĞLU

44 SAYLI SUMQAYIT-XIZI SEÇKİ DAİRƏSİ - MƏMMƏDLİ MÜŞFİQ FAZİL OĞLU

45 SAYLI ABŞERON SEÇKİ DAİRƏSİ - ƏSƏDOV OQTAY SABİR ÖĞLU

46 SAYLI ŞİRVAN SEÇKİ DAİRƏSİ - YUSİFOV İLTİZAM BALAYUSİF ÖĞLU

47 SAYLI MİNGƏÇEVİR SEÇKİ DAİRƏSİ - MİRZƏZADƏ AYDIN BÖYÜKKİŞİ OĞLU

48 SAYLI YEVLAX SEÇKİ DAİRƏSİ - MƏMMƏDOV İLHAM KAZIM OĞLU

49 SAYLI YEVLAX-MİNGƏÇEVİR SEÇKİ DAİRƏSİ - HÜSEYNLİ ƏLİ MƏHƏMMƏD OĞLU

50 SAYLI ABŞERON-QOBUSTAN SEÇKİ DAİRƏSİ - SEYİDZADƏ ŞAHİN KAMİL OĞLU

51 SAYLI QUSAR SEÇKİ DAİRƏSİ - BADAMOV AZƏR CAMAL OĞLU

52 SAYLI QUBA SEÇKİ DAİRƏSİ - ƏHMƏDOV VAHİD QAZMƏMMƏD OĞLU

53 SAYLI QUBA-QUSAR SEÇKİ DAİRƏSİ - RAFAİLOV ANATOLİY XAİMOVİÇ

54 SAYLI ŞABRAN-SİYƏZƏN SEÇKİ DAİRƏSİ - QURBANOV SADİQ HAQVERDİ OĞLU

55 SAYLI XAÇMAZ ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ - SƏLİMOV ELDƏNİZ ADİL OĞLU

56 SAYLI XAÇMAZ KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ - MİKAYILOVA SEVİL ƏLİRAZI QIZI

57 SAYLI KÜRDƏMİR SEÇKİ DAİRƏSİ - AĞAZADƏ ƏMİNƏ HƏMİD QIZI

58 SAYLI HACIQABUL-KÜRDƏMİR SEÇKİ DAİRƏSİ - HÜSEYNOV RAFAEL BABA OĞLU

59 SAYLI SALYAN SEÇKİ DAİRƏSİ - ƏHMƏDOVA JALƏ FƏRHAD QIZI

60 SAYLI SALYAN-NEFTÇALA SEÇKİ DAİRƏSİ - AĞAMALI FƏZAİL RƏHİM OĞLU

61 SAYLI NEFTÇALA SEÇKİ DAİRƏSİ - RÜSTƏMXANLI SABİR XUDU OĞLU

62 SAYLI SAATLI SEÇKİ DAİRƏSİ - ƏLƏKBƏROV ƏZİZ YUSİF OĞLU

63 SAYLI SABİRABAD BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ - CƏFƏROV KAMAL XAQANİ OĞLU

64 SAYLI SABİRABAD İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ - MƏMMƏDOV RAMİN ƏLƏMŞAH OĞLU

65 SAYLI SAATLI-SABİRABAD-KÜRDƏMİR SEÇKİ DAİRƏSİ - ƏMİRASLANOV ƏHLİMAN TAPDIQ OĞLU

66 SAYLI BİLƏSUVAR SEÇKİ DAİRƏSİ - MƏHƏRRƏMOV BƏHRUZ ABDURRƏHMAN OĞLU

67 SAYLI CƏLİLABAD ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ - HƏSƏNOV MALİK ƏVƏZ OĞLU

68 SAYLI CƏLİLABAD KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ - NƏSİROV ELMAN XUDAM OĞLU

69 SAYLI CƏLİLABAD-MASALLI-BİLƏSUVAR SEÇKİ DAİRƏSİ - İBRAHİMLİ FƏZAİL FEYRUZ OĞLU

70 SAYLI MASALLI ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ - MƏMMƏDOV MƏŞHUR ŞAHBAZ OĞLU

71 SAYLI MASALLI KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ - İSGƏNDƏROV ANAR CAMAL OĞLU

72 SAYLI YARDIMLI-MASALLI SEÇKİ DAİRƏSİ - QASIMLI MUSA CƏFƏR OĞLU

73 SAYLI LƏNKƏRAN ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ - QULİYEV RÜFƏT ATAKİŞİ OĞLU

74 SAYLI LƏNKƏRAN KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ - 

75 SAYLI LƏNKƏRAN-MASALLI SEÇKİ DAİRƏSİ - PAŞAZADƏ CAVANŞİR HÜMMƏT OĞLU

76 SAYLI LƏNKƏRAN-ASTARA SEÇKİ DAİRƏSİ - ƏSGƏROV ZİYAFƏT ABBAS OĞLU

77 SAYLI ASTARA SEÇKİ DAİRƏSİ - MAHMUDOV RƏŞAD MƏMMƏDQULU OĞLU

78 SAYLI LERİK SEÇKİ DAİRƏSİ - MƏMMƏDOV İQBAL NƏRİMAN OĞLU

79 SAYLI İMİŞLİ SEÇKİ DAİRƏSİ - NURULLAYEV RAZİ QULAMƏLİ OĞLU

80 SAYLI İMİŞLİ-BEYLƏQAN SEÇKİ DAİRƏSİ - 

81 SAYLI BEYLƏQAN SEÇKİ DAİRƏSİ - İSMAYILOV ŞAHİN ƏMİR OĞLU

82 SAYLI AĞCABƏDİ SEÇKİ DAİRƏSİ - RZAYEV TAHİR MUSA OĞLU

83 SAYLI AĞCABƏDİ-FÜZULİ SEÇKİ DAİRƏSİ - ABBASOV AQİL MƏHƏMMƏD OĞLU

84 SAYLI FÜZULİ SEÇKİ DAİRƏSİ - BAYRAMOV VÜQAR İBAD OĞLU

85 SAYLI ŞAMAXI SEÇKİ DAİRƏSİ - CƏFƏROVA TAMAM ŞAMƏMMƏD QIZI

86 SAYLI İSMAYILLI SEÇKİ DAİRƏSİ - ASLANOV NOVRUZƏLİ DAVUD OĞLU

87 SAYLI AĞSU-İSMAYILLI SEÇKİ DAİRƏSİ - KƏRİMLİ TAHİR ZAYIDAĞA OĞLU

88 SAYLI GÖYÇAY SEÇKİ DAİRƏSİ - HACIYEV SABİR KAMAL OĞLU

89 SAYLI GÖYÇAY-AĞDAŞ SEÇKİ DAİRƏSİ - ƏFƏNDİYEV MƏZAHİR CAVİD OĞLU

90 SAYLI AĞDAŞ SEÇKİ DAİRƏSİ - OSMANOV CAVİD HƏMİD OĞLU

91 SAYLI UCAR SEÇKİ DAİRƏSİ - HƏSƏN RAMİL SAHİB OĞLU

92 SAYLI ZƏRDAB-UCAR SEÇKİ DAİRƏSİ - ƏLİYEVA JALƏ FAZİL QIZI

93 SAYLI BƏRDƏ ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ - YILDIRIM FATMA VİDADİ QIZI

94 SAYLI BƏRDƏ KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ - ORUC ZAHİD MƏHƏRRƏM OĞLU

95 SAYLI TƏRTƏR SEÇKİ DAİRƏSİ - ALIYEV SAHİB EYVAZ OĞLU

96 SAYLI GORANBOY-NAFTALAN SEÇKİ DAİRƏSİ - MƏMMƏDOV ANAR İLYAZ OĞLU

97 SAYLI GORANBOY-AĞDAM-TƏRTƏR SEÇKİ DAİRƏSİ - VƏLİYEV AĞALAR İSRƏFİL OĞLU

98 SAYLI ŞƏMKİR ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ QAFAROVA SAHİBƏ ƏLİ QIZI

99 SAYLI ŞƏMKİR KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ - HƏSƏNOV NURLAN URFAN OĞLU

100 SAYLI ŞƏMKİR-DAŞKƏSƏN SEÇKİ DAİRƏSİ - BAYRAMOV KAMRAN FƏRHAD OĞLU

101 SAYLI GÖYGÖL-DAŞKƏSƏN SEÇKİ DAİRƏSİ - ELŞAD MİRBƏŞİR OĞLU

102 SAYLI SAMUX-ŞƏMKİR SEÇKİ DAİRƏSİ - SƏFƏROV NİZAMİ ABDULLA OĞLU

103 SAYLI GƏDƏBƏY SEÇKİ DAİRƏSİ - HÜSEYNOVA SEVİNC ƏMİRƏHMƏD QIZI

104 SAYLI GƏDƏBƏY-TOVUZ SEÇKİ DAİRƏSİ - NAĞIYEV ARZU NƏSİB OĞLU

105 SAYLI TOVUZ SEÇKİ DAİRƏSİ - PAŞAYEVA QƏNİRƏ ƏLƏSGƏR QIZI

106 SAYLI TOVUZ-QAZAX-AĞSTAFA SEÇKİ DAİRƏSİ - AĞAYEVA ÜLVİYYƏ CAVANŞİR QIZI

107 SAYLI QAZAX SEÇKİ DAİRƏSİ - SEYİDOV SƏMƏD İSMAYIL OĞLU

108 SAYLI AĞSTAFA SEÇKİ DAİRƏSİ - CƏFƏROV NİZAMİ QULU OĞLU

109 SAYLI BALAKƏN SEÇKİ DAİRƏSİ - MƏHƏMƏLİYEV NƏSİB MƏHƏMMƏD OĞLU

110 SAYLI ZAQATALA SEÇKİ DAİRƏSİ - MUSAYEV ELŞƏN MƏMMƏDHƏNİFƏ OĞLU

111 SAYLI ZAQATALA-BALAKƏN SEÇKİ DAİRƏSİ - ƏLİYEVA KAMİLƏ ƏLİ AĞA QIZI

112 SAYLI QAX SEÇKİ DAİRƏSİ - KƏRİMLİ AZƏR ŞƏMŞİD OĞLU

113 SAYLI ŞƏKİ ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ - İSKƏNDƏROV VÜQAR YAPON OĞLU

114 SAYLI ŞƏKİ KƏND BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ - MƏSİMLİ ƏLİ ƏHMƏD OĞLU

115 SAYLI ŞƏKİ KƏND İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ - FEYZİYEV CAVANŞİR ƏYYUB OĞLU

116 SAYLI QƏBƏLƏ SEÇKİ DAİRƏSİ - HEYDƏROV FƏTTAH SƏMƏD OĞLU

117 SAYLI OĞUZ-QƏBƏLƏ SEÇKİ DAİRƏSİ - NAXÇIVANLI AQİYƏ HƏBİB QIZI

118 SAYLI AĞDAM ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ - ƏLİYEV BƏXTİYAR HƏMZƏ OĞLU

119 SAYLI AĞDAM KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ - SADIQOV BƏXTİYAR YUSİF OĞLU

120 SAYLI CƏBRAYIL-QUBADLI SEÇKİ DAİRƏSİ - MƏMMƏDOV CEYHUN VALEH OĞLU

121 SAYLI LAÇIN SEÇKİ DAİRƏSİ - ABBASZADƏ MAHİR TAPDIQ OĞLU

122 SAYLI XANKƏNDİ SEÇKİ DAİRƏSİ - GƏNCƏLİYEV TURAL BABAŞAH OĞLU

123 SAYLI KƏLBƏCƏR SEÇKİ DAİRƏSİ - MƏMMƏDOV AQİL SADIQ OĞLU

124 SAYLI ŞUŞA-AĞDAM-XOCALI-XOCAVƏND SEÇKİ DAİRƏSİ - MƏMMƏDOV ELMAN CAMAL OĞLU

125 SAYLI ZƏNGİLAN-QUBADLI SEÇKİ DAİRƏSİ - İSMAYILOV İMAMVERDİ İBİŞ OĞLU /APA